Ma võiks eelmise Sirli raamatu ("Ekstaasi leidmine") juurde kirjutatud lugemismuljest vähemalt pool siia kopida, sest mõtted ja tunded on üsna sarnased. Kõik see ehedus ja siirus, hoog ja "Sirtsu särts", see on siingi olemas. Ses osas ei ole ta teise raamatuga jalga sirgu lasknud - kiidan!
Kui esimese raamatu läbivaks teljeks võiks pidada seda hullu tervisejama, millest ta end välja murdis, siis seekord on hoopis ilus roosamanna armastuslugu.
Aga! /jälle, tema tekstidega ilmselt käibki kaasas minu rasvane aga :)/
Seekord on kena aus vaade ühe suhte anatoomiasse. Kuidas kõik algab, kuidas kulgeb, kuidas tekivad väikesed nagistamised. Pinget hoitakse kenasti üleval. Kuna nad on ju sellel oma reisil 24/7 koos, siis loomulik, et lugeja närib vahepeal küüsi, et kas saab asja või mitte.
Reisid, muide, liiguvad kaugemale. Ibizat ja Tenerifet leiab ka (Sirts viib oma lemmikmehe loomulikult sama puu alla magama, kus ta isegi magas, kõlab romantiliselt), aga hoopis magusamaks läheb, kui jõutakse Ecuadori ja Boliiviasse ja mis need kauged ja eksootilised paigad seal kõik olidki. Veel "toredam", kui rahad ei liigu ja lõpuks teist nagu enam ei olegi. Nälga päris ei jääda, aga kõht on tühi ikka küll.
Aga! /jälle, rsk, üldse ilma ei saa või/
Arvestades, et raamatud ilmuvad ja memuaarid levivad, siis järelikult Sirts jäi ellu. Kergendus. Taas kord pean nentima, et kuigi kõik need seiklused on ju aset leidnud nii ammu, siis üldse ei häirinud ja iganemise märke ei täheldanud.





















