![]() |
| Niimoodi sättisin ma endale hommikul osa lugemispesast valmis, no et pärast toimetamist hea istuda. |
Kuna mul on nüüd paar jaburalt tühja päeva ja hetkel välgub ja paugub, siis on loomulikult kõige targem tegu ronida arvutiga kiiktooli ja asuda juunikuud ära saatma. Taevale tänu pildiklõpsude ja nende sadade insta-postituste eest, sest muidu ma ei mäletakski midagi. Kusjuures mälu osas ma ei tee nalja, sest näiteks eile läksime spetsiaalselt Käinasse toidupoodi, et mind eelolevaks nädalaks varustada, jalamees nagu ma ju olen, ja kuna need minu mandrile mitte mineku plaanid tulid suht ootamatult, siis oli öökapilugemise kogus timmitud muidugi valesti ja ma olin seega reedel tellinud sealsesse raamatukogukappi endale kraami ja... no täna öösel kell kolm ärkasin ahastusega, et mis Käinast võtmata jäid, need ju olid raamatud. Nii et hetkel olen hurmava dilemma ees:
1) tühistada tellimus ja katsuda läbi ajada oma poolteise järelejäänud uudiskirjandusteosega (+viimases hädas minna vana maja raamaturiiuleid tuuseldama, aga sealne lektüür... oeh, kõht hakkab valutama). ;
2) ajada oma velosipeed kuuri alt välja ja sõtkuda see faking 35 km edasi-tagasi ära. Põhimõtteliselt kui need paar kuumemat päeva mööda lasta, siis ju kannataks minna küll, aga mulle see autoteel sõitmine kohe üldse ei meeldi.
Pea oli eile ilmselt veel laiali pulmapeojärgsest kõige glamuursemast tööst ehk taararingist. Samas mööngem, et pole midagi teraapilisemat, kui neid veinipudeleid sinna konteinerisse peksta. Kuidagi vabastav.
Kuidagi tagurpidi läks mul nüüd see juuni siin minema. Et siis pulmapidu reedel. Tundub, et läks kenasti, täna lahkusid viimased (peaosalised). Mõnikord jääb peojärgselt veel palju "sabasid", aga seekord läks kuidagi sujuvalt ja valutult, kellelgi midagi kuhugi maha jäänud ei ole, mingeid kaupu vms ka keegi viima ei tule. Pulmadest, üldisemalt, võiks mõni päev pikemalt kirjutada. Minu lugejate hulgas siin vist küll pulmaplaneerimiseks kellelgi põhjust ei ole, aga ähk leheb kellelgi teisel taris.
Jaanid. Tänavu katsetasime esimest korda talguformaati.
Toimis küll. Tehtud sai mõndagi ja toredat rahvast ikka vahva näha. Väga rahvusvaheliseks on see talguliste kamp ka muidugi läinud. Kui sügisel silla väljavõtmisel oli brasiillane siin (saan aru ta tahtnuks uuestigi tulla, aga tema kaaslane mitte, see töö on ränk), siis seekord oli paar venezuelalast, ühel neist naine ka sealt, aga teise osas ma nüüd ei mäletagi. Ja jaanilõkke ääres oli õhtul veel ka türklane mu meelest, aga tema töötoimkonnas ei olnud.
![]() |
| Ma tean, et somes tuleks kasutada ilusaid pilte, aga mulle hirmsasti meeldivad igasugused läbupildid. Päris elu noh. |
Vahepeal lõpetas ka imiklaps kooli ja sai 19 (õigupoolest küll vastupidises järjekorras).
Mistõttu sain teha ühe väga vihmase Viljandis käigu (kiidan koduKOHVIKut, koos Felliniga hoiavad kenasti linnas kohvikukultuuri lippu kõrgel) ja taas kord elamus enne jaani bussiga Hiiumaale tulekust. Ma kujutan ette, et need suvitajad, kes peaksid mingil põhjusel ühel hetkel sattuma praamile madalhooajal ja nädala esimeses pooles saavad samasuguse üllatuse nagu mina jaanide ajal sõites. /no kurja, see äike on kolinud ikka nii pea kohale, et peab vist varsti arvuti ära panema/
Viimaste nädalate lemmikumad raamatud tõin ka välja, mitte just kõige lõbusamad, seega mõtle enne kolm korda, kui loed.
Ja Rahva Raamatu kirjastuse raamatusõprade kokteilipeol sai käidud kunagi kuu keskpaigas (tšau, Triinu!). Literaat söötis-jootis, DJ mängis, uutest raamatutest räägiti, kirjanik oli külas, raamatuid jagati. Ei saa santi sõna öelda. Kui peo ots juba paistis, tuli veel natuke silma teritada. Igatahes selline väga mõnus tiks, mida võiksid kõik kirjastused korraldada. Ei peagi mitu korda aastas, ma lepiks täitsa ühega ka.
![]() |
| Foto: Virge Viertek |
Ma saan aru, et jõudsin kuu keskpaika, aga esimeseks pooleks ei ole enam ei jaksu ega mälumahtu :) Ja äike tuleb ka uue tiiruga tagasi.


























