pühapäev, 30. jaanuar 2022

Mure kestab

 Mingis saates, oli vist Pealtnägija, mis oli eetris taevas teab kui ammu, aga ma ikka mõtlen veel selle peale. Seal oli lõik maha unustatud ja leitud asjadest. No säherdune klassika, eks ole. Aga ühe spaa, oli vist Kalevi, tegelane ütles, et nende külastajal kadus sealviibimise ajal ära tarantel. 

Ja ma ikka veel mõtlen sellele... See on nii haige ja õudne. Ma ei räägi sellest, et ülepea mingit tarantlit lemmikloomana pidada, aga sa veel rändad temaga ringi. Ja siis lased ta lahti (ilmselt läks tarantel kõndima mingil nunnul lembehetkel, kus omanik pikutas mõnsalt hotellitoas voodil, tegi tarantlile kudi-kudi, see hängis omaniku kõhul ringi... no ja see oli nii tüüne hetk, et omanik suigatas korraks, ja tüüp jalutaski minema).

Huvitav, kas omanik läkski puhkuse lõppedes rahumeeli minema või ta siiski tuba ära andes vastuvõtus mainis kohe seda fakti? No ma ju ei kujuta, mis hetkel ta oma nunnu lemmiku kadumist märkas... mis see tarantlite tavapärane reisikott või -karp on? Hakkab sealt üldse kohe silma, et tüüp oma pesas pole.

Kõige rohkem on mul muidugi kahju toakoristajast. Kas ta teadis sinna tuppa sisenedes, et seal võib ringi uidata tarantel? Vaevalt... Vaadates spaades, milline kiirus on tuba viimsel tunnil ära andes ja uutele saabujatele valmis tehes, siis ilmselt koristaja oli juba aktsioonis. Mõelda vaid, kui koristaja näiteks seisis pahaaimamatult voodi kõrval ja vahetas voodipesu ja tarantel jalutas samal ajal voodi all ringi ja ehk koguni üle koristaja varvaste (koristajal olid lahtise ninaga kingad jalas, ma rõhutan!). 

Võib ka olla, et tarantel oli jõudnud vannituppa ja püherdas vannilinades, koristaja tuli ja rapsas need robinal kokku ja sinna kotti, kuhu nad tavaliselt kasutatud pesu panevad. Pesumajas aga valas pesunaine kotisisu välja ja... kostis läbilõikav karjatus ja pesunaine sai infarkti. Huvitav, kas see hotell on üldse uurinud, on neil tarantli kadumisjärgselt mõni veider äkksurm olnud tööpostil? 

Võib ka olla, et tuba sattus koristama Harju keskmisest söakam toateenindaja, kes leidis küll ringi jalutava tarantli, aga kustutas kiire ja täpselt sihitud mopilöögiga tolle eluküünla. Huvitav, mitu harjahoopi on vaja, et selline tüüp kahjutuks teha... nad on ju pagana suured... vist... ma pole ühtegi eriti lähedalt julgenud uurida.

Hullem variant oleks muidugi see, kui tarantel pääses ventilatsioonisüsteemi ja jalutab tänase päevani seal ringi. Öösel, kui hotellikülastaja magab, piilub kuskilt tuulutusavast ja itsitab vaikselt pihku.

Ega mind eriti lohuta, et ma ise Kalevis ei käi. Põhjusmõtteliselt oleks sel tarantlil Kalevist minuni tulla... vaatasin Google´i kaardirakendusest järele, 850 meetrit. Njaa... 

Oookei, see kõik on vähetõenäoline, a g a räägime nüüd parem sellest, et mõni topski tarantlipidaja võib ju oma lemmikuga ka mõnes teises spaas käia. Mina ju ei tea, äkki tarantlipidajad on keskmisest suuremad spaafännid, näiteks siis, kui neil teised pereliikmed ei naudi tarantlite seltskonda, siis nad äkki käivadki iga kuu mõnes hotellis, et seal sundimatus õhkkonnas lemmikuga aega veeta...

Oeh, viimasel ajal ei ole enam kuskil turvaline.


4 kommentaari:

 1. Oo jaa, ma ka mõtlesin sellele uudisele kauem kui tervislik oleks 😁 Meenus kellegi öeldud "foobikule on hullem kui see, et ta leiab toast ämbliku, see, kui see ämblik kuhugi ära kaob."

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täpselt! Ma ei saa mõnikord minna sellepärast abitarvikuidki tooma, sest noh, ma ju pean silma peal hoidma, mis ta teeb, kuhu läheb.

   Kustuta
 2. Õudne, mul kõhus keerab ja kohutavad pildid keerlevad nüüd silme ees. Mae, kuidas saab praegu olla, et sina midagi sellist kirjutasid. -> nuttes paremale ära

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No näed, ma olen arenenud :) Kirjutada suudan, vaadata ja näha ei suudaks. Ja eks ikka mure on väiksem, kui välja kirjutada :D

   Kustuta